Кошаркар од шампионот во Милвоки Бакс


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Кливленд Кавалирс нема да ја израмни понудата на Милвоки Бакс за Метју Делаведова.

Австралиецот така кариерата ќе ја продолжи во Висконсин каде за 4 години ќе заработи 38.5 милиони долари.

Делаведова има 25 години, во НБА стигна во 2013-та година.

Со Кавс ја освои титулата минатата сезона, а имаше учинок 5.7 поени, 3.4 асистенции и 1.9 скока по натпревар.