Костески блесна и му донесе трофејот во Купот на Плзен


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Талент Плзен го освои трофејот во Купот на Чешка, откако во финалето беше подобар од Карвина со 34-30, а македнскиот интернационалец Никола Костески беше најдобар стрелец.

Десното крило на Талент Плзен постигна дури осум погодоци и потврди дека игра сезона на највисоко ниво.

За Костески ова е прв трофеј во новиот тим, а Плзен е на вистински пат до титулата во домашното првенство.