Лас Палмас ги отфрли обвинувањата за местење во Примера


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Екипата на Лас Палмас ги отфрли обвинувањата дека го наместиле натпреварот од шпанската Примера против тимот на Гранада.

Трите бода од споменатиот натпревар и помогнаа на Гранада да избори опстанок во друштво на најдобрите, а за овој натпревар наводно се исплатила сума од 600.000 евра.

Од шпанскиот клуб ги отфрлија таквите обвинувања и наведоа дека стојат на располоагање на истражителите во овој случај.