Лацио конечно пронајде квалитетна замена за Клосе


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Заминувањето на Мирослав Клосе, во нападот на Лацио остана празнина која треба да се потполни со соодветно засилување.

Шпанскиот фудбалер Фернандо Љоренте наводно договорил премин на Олимпико и треба да биде првото засилување на новиот тренер Марсело Биелса на клупата на Небесно сините.

Љоренте во Севиља заработуваше речиси 4 милиони евра по сезона, а Лацио за три годишен договор ќе понуди помала плата од 2.5 милиони евра годишно.

Фернандо Љоренте во својата кариера настапуваше за Атлетик Билбао, Јувентус и Севиља, за која екипа во минатата сезона постигна четири погодоци во 23 натпревари во Примера.