Лаутаро Мартинез излезе со коментар во јавноста откако беше поврзуван со трансфер во Барселона: Интер е мојот…

Аргентинскиот фудбалер од нападот, Лаутаро Мартинез во последно се поврзува со премин во редовите на Барселона.

22 годишниот напаѓач блеска во дресот на „неоразурите“, а со последната негова изјава идефинититвно како да отфрли можност за јануарски трансфер во Барселона.

„Интер е мојот дом. За мене тоа е клуб кој е многу важен, фановите секогаш се фини со мене и мислам дека се фантастични. Сакам да им дадам задоволство на фановите на Интер и на моето семејство. Секогаш одам на теренот фокусиран и среќен сум со тоа што го правам“ –изјави Лаутаро Мартинез.