Лазаров ги избра ракометарите за дуелот со Португалија


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Македонскиот селектор Кире Лазаров ги избра ракометарите со кои ќе ја нападне Португалија вечерва од 19 часот во „Борис Трајковски“.

Македонија ќе биде ослабена затоа што неколку првотимци не се дел од екипата, односно репрезентацијата беше подмладена.

Шанса во екипата ќе добие десниот бек Мартин Велковски, а се враќа и Марко Мишевски од Вардар.