Леброн одложи операција поради битката за плејоф во НБА


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс не ги послуша докторите да оди на операција на повреденото стапало.

Џејмс се реши на таков потег затоа што сака да му помогне на својот тим во битката за пласман во плејоф во НБА-лигата.

Американскиот кошаркар се врати на теренот во поразот од Чикаго булс, а притоа постигна само 19 поени.

„Ја скинав тетивата на десното стапало, а за рехабилитација ќе ми бидат потребни повеќе од четири недели. Двајца лекари ми кажаа да одам на операција, со која би ја завршил сезоната, но јас не го прифатив тоа“, вели Џејмс.