Лејкерс доведуваат кошаркар од Мајами


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Лос Анџелес Лејкерс ќе се обиде да го доведе Хасан Вајтсајд.

Овој 26-годишен кошаркар од 1-ви јули ќе биде слободен играч, а се очекува да добие максимален договор.

Вајтсајд доминираше во Мајами претходните неколку сезони, а минатата имаше учинок од 14.8 поени, 11.8 скока и 3.7 блокади.

Лејкерс бараат уште неколку ѕвезди кој ќе ги врати во борбата за титулата, а приоритети се Кевин Дурент од Оклахома и Ал Хорфорд од Атланта.