Лесен ждреб за Манчестер Сити, дербито е Порто – Рома

Во 12 часот во Нион беше одржат ждребот за плеј-офот во ЛШ.

Носители беа Манчестер Сити, Порто, Виљареал, Ајакс и Борусија Менхенгладбах, а не носители беа Рома, Стеауа, Јанг Бојс, Монако и Ростов.

Стеауа – Манчестер Сити

Порто – Рома

Ајакс – Ростов

Јанг Бојс – Борусија Менхенгладбах

Виљареал – Монако

Лудогорец – Плзен

Селтик – Хапоел Бер Шева

Копенхаген – Апоел

Дундалк – Легија

Динамо Загреб – Салзбург