Лестер го собори клупскиот трансфер рекорд


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Екипата на Лестер го собори клупскиот трансфер рекорд.

Нов член на актуелниот англиски шампион ќе стане нигерскиот напаѓач Ахмед Муса за кој ќе издвојат сума од 16.6 милиони фунти, што е нов клупски рекорд за овој клуб. Овој трансфер денес беше и официјално потврден од страна на двата клуба, па 23 годишниот фудбалер во новата сезона ќе го носи дресот на Лестер.

“Муса нас не напушта во вторник”– кратко напиша тренерот на ЦСКА Леонид Слутски.

Муса член на рускиот гигант стана во 2012 година, а на 168 натпревари постигна 54 погодоци.