Лестер заинтересиран за херојот на “Змајевите“


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Велшкиот фудбалер најверојатно ќе ја продолжи кариерата во ПЛ, бидејќи има се повеќе клубови кои се заинтересирани за неговите услуги.

Хал Робсон – Кану остана без клуб, но благодарение на одличните партии на ЕП лесно ќе пронајде нов ангажман.

Засега постигна два гола, а ќе има шанса да ја затресе мрежата и во полуфиналето на ЕВРО, каде што Велс ќе се сретне со Португалија.

Интересот за брзоногиот напаѓач е голем, а и порано се пишуваше дека четири клуба од ПЛ се заинтересирани за неговите услуги.

Меѓу тие клубови судејќи по се е Лестер Сити.

Првиот чоек на Лестер задолжен за трансфери Стив Волш, ги гледаше Робсон – Кану во Франција и имаше што да види. Напаѓачот го постигна голо на одлука против Словачка, а на меноменален начин ја турна и Белгија кон амбис.

Да потсетиме, дека Лестер вчера го ангажирање сега поранешниот ирач на Ница, Менди