Летаат долари на сите страни – Батум останува во Шарлот за 120 милиони долари


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Батум минатата сезона во дресот на Шарлот имаше учинок од 14.9 поени, 6.1 скок и 5.8 асистенции по натпревар.

Падна договор, Батум и во иднина ќе го носи дресот на Шарлот Хорнетс. Тој ќе потпише 5-годишен договор.

Она од што се врти паметот е цифрата од 120 милиони долари.

Америчките медиуми соопштија дека пред договорот со Шарлот, 27-годишниот кошаркар преговарал со Далас Маверикс.