Ливерпул го претстави новиот дрес за следнатасезона


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Од таборот на Ливерпул го објавија новиот дрес со кој ќе играат следната сезона.

По неколку сезони кога го носеа дресот на „Њу Баланс“, сега од Ливерпул потврдија дека нов произведувач на дресови ќе им биде „Најк“.

Засега беше објавен само домашниот дрес, а навивачите според коментарите на социјалните мрежи се доста задоволни од неговиот изглед.