Ливерпул ја прифати понудата од 15 милиони фунти


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Беше познато дека Џордон Ибе најверојатно ќе го напушти Ливерпул.

џо”Црвените” сакаат да се ослободат од Џордон Ибе за кого сметаат дека нема место во првиот тим на Јирген Клоп.

Ибе е на продожба, а една понуда веќе е прифатена.

Бурнемоут испрати понуда од 15 милиони фунти која Ливерпул ја прифати со двете раце, а преостанува да се договорот само играчот и клубот кој втора година во низа ќе настпаува во Премиер лигата.

Трансферот е блиску до реалзиација…