Лудница во Тетово: Се истепаа кошаркарите на Тетекс и Мега Баскет (Видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Кошаркарите на Тетекс од Тетово и Мега Баскет од Прилеп на неколку минути пред крајот на натпреварот се истепаа на теренот.

При водство на гостите од 61-56, се случи инцидент на паркетот, по што во тепачката учествуваа голем број од кошаркарите.

По драмата на теренот која траеше повеќе од 20 минути, беа исклучени голем број од учесниците во тепачката, а на крајот славеше Тетекс со 71-65.