Мајката на Мбапе го најави следниот трансфер на Французинот


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Фајза Ламари, мајката на Килијан Мбапе, потврди дека францускиот напаѓач ќе ја продолжи кариерата во шпанскиот гигант Реал Мадрид.

Мбапе вчера организира последна забава во Париз на која беше присутен и претседателот на Франција, Емануел Макрон.

Новинарите со часови се обидуваа да добијат изјава, а на крајот успеаја да извлечат неколку зборови од мајката на Мбапе.

„Мислам дека веќе знаете каде ќе игра“, кажа Ламари.

Мбапе веќе неколку години се поврзува со „кралскиот клуб“, а конечно ќе си го исполни сонот и ќе го облече дресот на Реал Мадрид.