Мајсторија на Рашфорд, Англија со четири парчиња на полувреме ја почести Бугарија (Видео)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Репрезентацијата на Англија има убедлива предност од 4:0 над Бугарија по првите 45. минути.

Англичаните се расположени и до врв ја наполнија мрежата на Бугарија, а моментот на натпреварот го имаше Маркус Рашфорд кој постигна прекрасен гол во 7. минута.