дома тагови рашфорд

таг: рашфорд

Најнови вести

Луда прослава во Монако: Леклер го турна првиот човек на Ферари во вода (Видео)

Возачот на Ферари, Шарл Леклер ја оствари првата победа на домашен терен во Монте Карло и испиша историја. Леклер по трката кажа дека се чувствува...

Гачевски: Сè што ветивме – остваривме, идната сезона ќе ја нападнеме титулата

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар славеше со 2-0 против Детонит Плачковица во баражот за опстанок во Првата лига. По натпреварот голманот Филип Гачевски не го...

Чави: Моите зборови предизвикаа земјотрес во Барселона

Тренерот на Барселона, Чави Ернандез ја напушта екипата, а на негово место од следната сезона ќе работи Ханси Флик. Чави испрати порака до новиот тренер,...

Трета радот за Далас: Дончиќ и Ирвинг го носат кон големото финале во НБА...

Кошаркарите на Далас маверикс триумфираа со 116-107 во третиот меч против Минесота тимбервулвс и водат со 3-0 во финалната серија. Најефикасни во победата на Далас...

Се ближи крајот: Познато кога ќе замине Гвардиола од Манчестер сити

Пеп Гвардиола оваа сезона ја освои Премиерлигата со Манчестер сити, а набрзо би можел да си замине од англискиот гигант. Гвардиола ги презема „граѓаните“ во...

Кејн ја освои „Златната копачка“ во Европа

Англискиот напаѓач Хари Кејн заврши како најдобар стрелец во Европа, откако оваа сезона постигна 36 голови во Бундеслигата. Головите се множат со коефициент 2.00, па...

Тикет на денот (понеделник, 27.05.2024)

Поголем дел од лигите веќе завршија во претходните денови, а се уште се игра во баражите и ни претстои финалето на Лигата на шампиони....

Детонит немоќен во баражот, Вардар избори опстанок во Првата лига

Вардар славеше со 2-0 против Детонит Плачковица и обезбеди опстанок во Првата македонска лига. Головите за Вардар ги постигнаа Дејан Ѓуриќ во 42. минута и...

Ѓоковиќ донесе неочекувана одлука пред Ролан Гарос

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ утре ќе го почне походот кон титулата на Ролан Гарос, а во меѓувреме реши да не ја продолжи...

Тен Хаг: Треба ли да повторам 20 пати? Управата сака да останам!

Манчестер јунајтед ја заврши сезоната со трофеј во ФА-купот, а со тоа обезбеди и место во Лига Европа. Тренерот Ерик Тен Хаг кажа дека не...