Македонецот „Сакса“ и неговиот тим се светски шампиони во Дота 2 (Фото)


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Македонецот Мартин Саздов, познат како „Сакса“ заедно со неговата екипа Тундра беа подобри од Тим Сикрет во финалето на „The International“ во Дота 2.

Тундра беше подобра во финалето во три добиени рунди по ред против Сикрет и со целосна доминација заслужено го освои трофејот.

Фондот оваа година на светското првенство во Дота 2 изнесуваше 18,5 милиони долари, а на победникот му следи награда од 8,5 милиони долари.

Дневни тикети од е-Спортот може да добиете ТУКА.