„Македонецот“ Волкановски го уништи Ортега и го одбрани појасот! 🎥

Австралиските борец со македонски корени, Александар Волкановски ја одбрани титулата во неговата категорија во УФЦ, откако беше подобар од Брајан Ортега.

Многумина очекуваа победа на Ортега против Волкановски, но тој го уништи противникот и со одлука на судиите го совлада неговиот ривал по пет рунди.

Волкановски беше подобар борец уште од почетокот и му нанесе тешки удари на противникот, кој некако успеа да се одбрани.