Манчестер Јунајтед се засилува од Монако


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Манчестер јунајтед би можел да го доведе во своите редови младиот напаѓач на Монако, Пјетро Пелегри.

Пелегри има само 19 години и пристигна во Монако пред две години.

Тој претходно играше за Џенова, а интересно е што го направи своето деби во Серија А на само 15 години.

Неговата вредност е проценета на шест милиони евра, а Манчестер Јунајтед смета дека ова би бил вистинскиот потег.

Интересно е што Монако им плати на Италијанците дури 30 милиони евра, но Пелегри не ги оправда тие пари.

Во еден момент, тој исто така побара да замине за да може да има повеќе минути, но тоа не се случи.

Хајдук од Сплит е заинтересиран за неговите услуги.