Мареј во три сета го „среди“ Милман


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Британскиот тенисер многу лесно се пласира во четвртото коло на Вимблдон.

Вториот тенисер во светот во три сета го совлада Џон Милман од Австралија.

Мареј славеше со 6:3, 7:5, 6:2.

Во осминафиналето британецот ќе игра против подобриот од Ник Кирјос – Фелициано Лопез.