Мбапе купи куќа на легенда на Реал Мадрид


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Килијан Мбапе на крајот на сезоната ќе замине од ПСЖ, а како негова следна дестинација се споменува Реал Мадрид.

Дополнителен доказ за тоа дека Мбапе се сели во Мадрид е тоа што купил куќа која претходно му припаѓала на Серхио Рамос.

Мбапе интензивно барал дом веќе неколку месеци, а на крајот се решил за вилата на поранешниот соиграч од ПСЖ.

Шпанските медиуми пишуваат дека Мбапе платил 18 милиони евра, но тоа не е проблем за Французинот кој наскоро треба да потврди дека се сели во Реал.