Мегваер: За мене пишуваат поради посети, сè уште сум капитен на Јунајтед!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Англискиот дефанзивец Хари Мегваер доби жестоки критики поради лошите настапи во дресот на Манчестер јунајтед, а поради тоа се пресели и на клупата со резервни фудбалери.

Овој англиски стопер често е критикуван од навивачите и медиумите, па сега реши да каже нешто во своја одбрана.

„Не ми е гајле што зборуваат за мене. Мислам дека тоа го прават поради посети, но јас сè уште сум капитен на Манчестер јунајтед. Јас играв на Европското првенство по пауза од осум недели поради повреда“, вели Мегваер.