Меси даде гол од пенал по пауза од 490 дена (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси му помогна на Интер Мајами да слави против Нешвил со 3-1.

Меси постигна гол од белата точка, а интересно е тоа што ова е првиот погодок на Меси по пауза од 490 дена, односно 16 месеци.