Меси го стигна Али Даеи, но далеку пред него е Роналдо


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Лионел Меси вчера постигна два гола во победата од 4-1 против Гватемала и стигна до 108 погодоци во дресот на Аргентина.

Меси го стигна легендарниот Али Даеи по број на голови за своите репрезентации, па пред него остана само Кристијано Роналдо кој има 130 голови.

Зад овие фудбалери најблиску до 100 погодоци во дресот на татковината е Ромелу Лукаку кој има 85 голови на 115 настапи.