Меси треба да си бара нов човек – телохранителот повторно задоцни да интервенира! (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Интер Мајами славеше со 3-2 против Спортинг Канзас Сити, а главна ѕвезда беше Лионел Меси, но на крајот на натпреварот се случи инцидент на теренот.

Еден од навивачите втрча на теренот за да направи фотографија со Меси, а веднаш во акција тргна и телохранителот на Аргентинецот, Јасин Чеук, но повторно задоцни.