Миделсброу продолжи да се засилува, пристигна и третиот играч


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Откатко во клубот пристигна фудбалерот на Аталанта, Мартен Де Рун, следуваше ново засилување.

Миделсброу денес ја заврши работата околу засилувањата. Се работи за дефанзивецот Џордан Мекги кој како позајмен играч Хартс ќе настапува во Миделсброу. Ова момче има 19 години, игра за младата репрезентација на Шкотска, а за првиот тим на шкотскиот клуб дебитираше на само 16 години.

Постои клазула во договорот според која Миделсброу би можел и во целост да го откупи неговиот договор.

нНа последните два натпревари за младата селекција на Шкотска тој беше и капитен.