Миделсброу се засили од Примера


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Новиот англиски премиерлигаш Миделсброу доведе ново засилување за следната сезона.

Миделсброу го ангажираше Бернард Еспинос од редовите на Спортинг Хихон. Овој дефанзивец има 26 години и на 1 јули ќе им се приклучи на новите соиграчи.

Тогаш и официјално ќе заврши неговата соработка со шпоанскиот и како слободен играч ќе премине во повратникот во Премиер лигата.

Еспинос претходно се поврзуваше со Евертон, Вотфорд и Бурнемоут, но на крајот се одлучи за Миделсброу.