Михајловиќ: Играње фудбал пред празни трибини е како жена без с**с!

Болоња вечерва гостува кај Парма во рамки на 32. коло од италијанската Серија А, а покрај аут-линијата нема да биде тренерот Синиша Михајловиќ, кој мора да ја одработи суспензијата.

Михајловиќ одржа прес-конференција и пред мечот беше лут и нервозен.

„Имате десет дена да подготвите прашања и потоа доаѓате тука со прашања кои ми ги поставувате преку други работи. Од десет прашања, дури девет се исти. Се надевам дека ситуацијата со коронавирусот бзо ќе заврши затоа што играње без публика е с*ање. Тоа изгледа како жена без с**с“, кажа Михајловиќ.