Mилан – Сепак не доаѓа Дон Фабио, туку неговиот ученик!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Новинарот на “Скај Италија”, Џанлука Ди Марцио има информации за тоа кој ќе биде нов тренер на “Росонерите”.

Утрово во Италија силно одекна веста дека Кристиијан Броки поднел оставка и дека на кормилото на Милан ќе пристигне Фабио Капело.

Сепак, тоа беше само новинарска шпекулација, а изборот на Берлускони паднал на актуелниот тренер на Сампдорија Виченцо Монтела.

Поранешниот италијански репрезентативец кој Капело своеврмено го тренираше во Рома на почетокот на овој век, според споменатиот извор тој е прв фаворит за клупата на италијанскиот гигант.

Монтела тренерската кариера ја започна во младинските категории на Рома, а пред Сампдорија работеше во Фиорентина и Катанија.