Миовски го матира голманот на Селтик, па прослави во стилот на Роналдо (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот напаѓач Бојан Миовски постигна гол против Селтик на почетокот на натпреварот во рамки на шкотскиот Куп.

Миовски доби одлична топка Кларксон, по што не му беше тешко да го матира голманот на противничкиот тим.