Митревски повторно има топ-5 интервенција во ЛШ 🎥

Македонскиот голман Никола Митревски повторно се најде во топ-5 во Лигата на шампиони (ЛШ), откако неговата интервенција против Алборг беше избрана меѓу најдобрите.

Порто го совлада Алборг со 32-29 во првиот осминафинален меч во елитното ракометно натпреварување, а Митревски запиша 11 одбрани, од кои една се најде во топ-5.