Модриќ „уништил“ ѕвезда на Ливерпул: Го чекаше крајот, па му одржа лекција!


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Реал Мадрид ја освои 14-та титула во Лигата на шампиони, а Ливерпул и Мохамед Салах повторно останаа со празни раце и не се одмаздија за поразот од пред четири години.

Зборовите пред финалето само ги мотивирале „кралевите“ , а посебно Лука Модриќ, кој на крајот ја искористил шансата да го испровоцира Салах.

Иако Хрватот не е контроверзен и провокативен фудаблер, сепак овој пат не можел да одолее и го „пецнал“ Египќанецот од Ливерпул.

„Кога заврши финалето во Лига на шампиони, Модриќ дофрли ‘Обиди се повторно следниот пат, Мохамед Салах’“, открива младиот Родриго.