„Момци, гледате ли Јутјуб? Таму може да погледнете кој бил Мајкл Џордан“ (ВИДЕО)

Видеото на кое најдобриот кошаркар во историјата, Мајкл Џордан игра кошарка со непознати момци се прошири на социјалните мрежи.

Иако има 57 години, сепак тој повторно ја покажува класата кога ќе се појави на кошаркарските терени.

На крајот во свој стил им дофрли на противниците.

„Момци, гледате ли Јутјуб? Подобро ви е да видите кој е Мајкл Џордан“, им порача тој.

Ова видео го објави и Берон Дејвис, еден од најдобрите плејмејкери на почетокот на новиот милениу,.

„Џордан уште може да игра во НБА-лигата“, порача Дејвис.

Michael Jordan talks trash to kids at the park: “You guys still have YouTube? You better pull up Michael Jordan.” from r/chicagobulls