Морис го нападна Јокиќ: Ти си неодговорен дебелко од 136 килограми!

Кошаркарот на Мајами хит, Маркиф Морис е надвор од терените од осми ноември, кога имаше физички инцидент со Србинот Никола Јокиќ.

Морис пропушти 30 натпревари од пресметката со центарот на Денвер нагетс, а токму тоа го коментираше кошаркарот на Мајами.

„Зарем тоа не е лудо? Тоа е вистинска повреда. Замислете го неодговорниот дебелко од 136 килограми во полна брзина да оствари директен контакт со вашиот ‘рбет. Ќе се вратам брзо, како што кажав“, напиша Морис на Твитер.