Мурињо доби што бараше: Роналдо културно му одговори


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Жозе Мурињо неодамна даде бизарна изјава, а одговор на истата не мораше долго да чека.

Тој изјави дека Кристијано Роналдо со ништо не придонесол во финалето на ЕВРО, кога можеби повеќе од Сантош ги советуваше и бодреше играчите.

„Роналдо со своето дерење од аут линијата немаше ефект за екипата“.

Не се чекаше долго одговор на Португалецот, кој даде одмерена изјава, а со истата можеби најави враќање во Јунајтед?

„Ги респектирам сите тренери и пробувам да научам од нив. А како што се вели во мојата земја, не плукам во чинијата од која јадам“.