Мурињо ги освои навивачите на Фенербахче: Овој дрес е моја кожа (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Португалскиот тренер Жозе Мурињо се сели во турскиот гигант Фенербахче, а на претставувањето веднаш ги освои срцата на навивачите.

Мурињо ја разгоре фантазијата на навивачите, кои очекуваат Фенербахче да се врати на тронот на турскиот фудбал следната сезона.

„Овој дрес е моја кожа“, кажа Мурињо.