Мурињо го фрли сребрениот медал во публика (Видео)


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Португалскиот тренер Жозе Мурињо синоќа го загуби првото европско финале во кариерата, по што реши да го фрли својот сребрен медал во публика.

Мурињо беше разочаран и лут поради одлуките на главниот судија Ентони Тејлор, а револтот го покажа и со фрлањето на медалот во публика.

Засега не е познато дали Португалецот ќе остане на кормилото на клубот од Рим, откако најави дека во следните денови треба да одржат преговори со управата.