Мурињо го носи првото засилување за Фенербахче од – Реал Мадрид?


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Португалскиот тренер Жозе Мурињо го презема Фенербахче и веднаш сака да се засили со фудбалер на Реал Мадрид, а тоа е Арда Ѓулер.

Мурињо ќе преговара со „кралевите“ да го пуштат Ѓулер на позајмица во Фенербахче, откако минатата сезона настапи само на 10 меча за шпанскиот гигант, но постигна дури шест голови.

„Кралскиот тим“ следната сезона ќе ги има Килијан Мбапе и Ендрик во нападот, па поради тоа Ѓулер најверојатно ќе биде втора опција и затоа Фенербахче сака да го земе на позајмица.