Мурињо повторно во центарот на вниманието, дали тоа го прави со план?

Избраниците на Жозе Мурињо не беа на ниво во последно време и вчера во Борнемут освоија само еден бод, играјќи 0:0 со домашната екипа.

Спарси имаат 10 бода помалку од четвртопласираниот Лестер на четири кола пред крајот и јасно е дека нема да ги видиме во ЛШ следната сезона, а прашање е дали воопшто можат да дојдат до позиција која носи во Европа.

Мурињо не очекуваше ваков пад на неговиот Тотенхем и извесно е дека Португалецот не е среќен за тоа, а своето незадоволство го покажа, во неговиот стил, на прес-конференцијата по дулеот со Борнемут.

Имено, немапе трпеливост и штом ги стави слушалките, ги извади и ја напушти салата за прес-конференции. „Здраво Жозе, ме слушаш ли?“, Го праша еден од новинарите (поради пандемијата, новинарите не присуствуваат на прес-конференциите), а Португалецот одговори: „Не“ и само замина.

Или, тоа беа технички проблеми што дополнително го налутија Мурињо или едноставно беше начин Португалците да ја спречи новинарската офанзива, бидејќи тој е свесен дека нема алиби за лошиот резултат со Борнемут.