Мурињо пронајде засилување таму каде што никој не очекуваше!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Манчестер Јунајтед во наредната сезона ќе изгледа многу поинаку.

Со доаѓањето на Жозе Мурињо на менаџерската позиција, започнаа подготовките за новата засилувања, а први засилувања дефанзивецот Ерик Баили, суперѕвездата Златан Ибрахимовиќ, како и

Ерменцот Хенрик Микхтаријан.
Со Јунајтед се поврзуваа уште неколку големи имиња, посебно Пол Погба. Сепак, Мурињо се одлучи да го доведе младиот играч од средината на Дерби Каунт, Вил Хјуз.

Хјуз се смета за еден од најголемите таленти на англискиот фудбал. Изминатата сезона имаше тешка повреда која го одвои од терените цели осум месеци, но веќе четири години наназад е стандарден член на Дерби во Чемпиошип.

Тој со своите одлични настапи го привлече и вниманието на “Специјалниот”.