На денешен ден Герет Бејл го постигна првиот професионален погодок


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


На денешен ден светот ја доби идната голема звезда и најскапиот фудбалер на сите времиња, Герет Бејл.

Бејл како голобрад дечко на денешен ден го постигна својот прв професионален погодок играјќи за Саутемптон, од каде што и тој потекнува во натпревар против Дерби кој заврши со резултат 2:2 и така започна неговата фудбалска приказна.

Од Саутемптон премина во Тотенхем, од Тотенхем во Реал Мадрид и стана најскапиот фудбалер на сите времиња.

Неговиот гол во продолжение:

https://www.youtube.com/watch?v=4sCYFvXvC6k