Надал се подготвува за враќање на теренот (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Шпанскиот тенисер Рафаел Надал по долга пауза повторно се подготвува за враќање на тениските турнири.

Надал ќе настапи на турнирот во Доха, кој е закажан за 19 февруари, а потоа се очекува негов настап и на Индијан Велс.

Шпанецот објави видео на социјалните мрежи дека се подготвува за враќањето и се наоѓа во солидна физичка состојба.