Нагелсман ќе биде нов селектор на Германија


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Германскиот тренер Јулијан Нагелсман наскоро добива нов ангажман, односно ќе стане селектор на Германија откако ја прифатил понудата од Фудбалскиот сојуз на државата.

„Билд“ објави дека Нагелсман е пред промоција во нов селектор, каде што ќе го наследи Ханси Флик на клупата.

Германија реши да направи промени пред следните предизвици затоа што селекцијата играше многу лошо под водство на Флик.