Напаѓач го напушта Стемфорд Бриџ


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


После две сезони време е за разделба.

Стигна од КПР, а на 47 натпревари за сините постигна 12 погодоци.

Се работи за французинот Лоик Реми.

Му пропадна трансферот во Лестер во последниот момент во јануарскиот преоден рок и до крајот на сезоната ја грееше клупата во Челси.

Сега за него покажа интерес Фенербахче кој сака да го стави во тандем со Робин Ван Перси.

Антонио Конте кажа дека не смета на него, сега му остана на Реми што побрзо да си најде нов клуб за уште една сезона да не ја помине на клупата за резервни фудбалери.