Напаѓач на Бока јуниорс осуден на 25 месеци затвор!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Фудбалерот на Бока јуниорс, Себастијан Вила е осуден на 25 месеци затвор откако беше прогласен за виновен за тоа што наводно ја претепал неговата поранешна избраничка Даниеле Корстез.

Колумбиецот беше обвинет дека ја тепал неговата избраничка, а притоа ја силувал и исто така упатувал закани кон неа.

Овие настани се случиле во април 2020 година во куќата во која живеел со поранешната девојка во близина на Буенос Аирес.