Напаѓач типуваше на Англија, еве што мораше да направи поради облог!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Ова е веќе блам!

Фудбалер на Спортинг Канзас Сити, Дом Дајер, инаку Англичанец, за малку не доби нервен слом поради поразот на неговата репрезентација од Исланд во осмина финалето на ЕП.

За работата да биде полоша, мораше да го плати цехот бидејќи се кладеше со својата жена која очигледно подобро се разбира во фудбал од него.

Сидни Лерокс Дајер е репрезентивка на САД Во фудбал и освојувач на златна златен олимписко медал, се обложи со својот маж кој ќе помине во четвртфиналето.

Еве што Дом мораше да направи.