Навивачите на Арсенал пукаа огномет, но го промашија хотелот на Манчестер сити (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тотнем и Манчестер сити вечерва играат меч кој ќе го следат сите навивачи на Арсенал затоа што од него им зависи трката за титулата во Премиерлигата.

Дел од навивачите на Арсенал решиле да пукаат огномет пред хотелот на Манчестер сити со цел да ги вознемират фудбалерите на шампионот, но интересно е тоа што играчите не биле во хотелот.

Тренерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола решил со неговите фудбалери да преноќи во Манчестер, па денеска да патува кон Лондон наместо во текот на вчерашниот ден.