Навивачите се разочарани, се врати дебел во Ливерпул


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Одморот остави трага на Роберто Фирмињо.

Роберто Фирмињо како и остатокот од екипата се врати на тренинзите на Ливерпул каде напорно се спрема за новата сезона.

Сепак, Фирмињо се врати со вишок на килограми.

Голем дел од навивачите се шегуваа на негова сметка, некои беа и разочарани. Сигурно дека овој проблем ќе биде решен за неколку дена.

http://